Αλεξάνδρου Γαία - Δημήτριος Πανταζόπουλος - ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΡΟΥΜΛΟΥΚΙΩΤΙΚΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΝΗΣΙ. Οικοδομηθηκε στις αρχες της δεκαετιας του 1930,απο τον ιδιόκτητη του Βασιλειο Σαλιαρα του Σωτηριου. Ο Βασιλειος Σαλιαρας,ενας απο τα
![Στάθης Φουντουκίδης: «Η Κρύα Βρύση μπορεί να μην έχει Δήμο, αλλά από σήμερα έχει Δήμαρχο» - Λόγος της Πέλλας Στάθης Φουντουκίδης: «Η Κρύα Βρύση μπορεί να μην έχει Δήμο, αλλά από σήμερα έχει Δήμαρχο» - Λόγος της Πέλλας](https://logospellas.gr/wp-content/uploads/2023/10/foyn-1.jpg)
Στάθης Φουντουκίδης: «Η Κρύα Βρύση μπορεί να μην έχει Δήμο, αλλά από σήμερα έχει Δήμαρχο» - Λόγος της Πέλλας
![alexandriamou.gr - 18 Οκτωβρίου 1912: H Απελευθέρωση της Αλεξάνδρειας Ημαθίας - Γράφει ο Γιάννης Μοσχόπουλος alexandriamou.gr - 18 Οκτωβρίου 1912: H Απελευθέρωση της Αλεξάνδρειας Ημαθίας - Γράφει ο Γιάννης Μοσχόπουλος](https://www.alexandriamou.gr/images/1_1alexandriamou/teletes-nikolopoulou-280.jpg)
alexandriamou.gr - 18 Οκτωβρίου 1912: H Απελευθέρωση της Αλεξάνδρειας Ημαθίας - Γράφει ο Γιάννης Μοσχόπουλος
![Στάθης Φουντουκίδης: «Η Κρύα Βρύση μπορεί να μην έχει Δήμο, αλλά από σήμερα έχει Δήμαρχο» - Λόγος της Πέλλας Στάθης Φουντουκίδης: «Η Κρύα Βρύση μπορεί να μην έχει Δήμο, αλλά από σήμερα έχει Δήμαρχο» - Λόγος της Πέλλας](https://logospellas.gr/wp-content/uploads/2023/10/fyn.jpg)